• Malignant

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Beckett

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Boy Behind the Door

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • We

    ★★★½

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Ice Road

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Retreat

    ★★½

  • Seance

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Djinn

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Power

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Tersanjung: The Movie

    ★★★

  • The Unholy

    ★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Calls

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Happily

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Stay Out of the Attic

    ★½

  • The Vault

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Son

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Drishyam 2

    ★★★

  • Boss Level

    ★★½

  • Red Dot

    ★★½

  • Space Sweepers

    ★★

  • In the Earth

    ★★½

  • Palmer

    ★★★½

  • Below Zero

    ★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★½

  • Affliction

    ★★½

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • The Heartbreak Club

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★

  • The Call

    ★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Stand by Me Doraemon 2

    ★★★½