• Spencer

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Annette

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★

  • Death to 2020

  • BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

  • Uncovering The Naked City

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • A La Calle

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • I May Destroy You

  • Wife of a Spy

    ★★★

  • Unforgivable

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • AKA Jane Roe

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Unorthodox

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Hillary

  • Emma.

  • Once Upon a Time in Venezuela

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • The Heist of the Century

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

  • Doctor Sleep

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

  • Tell Me Who I Am

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Nimic

    ★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

  • Beanpole

    ★★★★★

  • Wine Country

  • Someone Great

  • Pain and Glory

  • Booksmart