Julien has logged 118 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Freeway II: Confessions of a Trickbaby

Freeway II: Confessions of a Trickbaby

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mylène Farmer: 2019 - Le Film

Mylène Farmer: 2019 - Le Film

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clash of the Titans

Clash of the Titans

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marjoe

Marjoe

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Q

Q

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Singles

Singles

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Djinn

The Djinn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Contact

Contact

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Body Double

Body Double

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Earthquake

Earthquake

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Poison

Poison

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Amityville II: The Possession

Amityville II: The Possession

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Burning

The Burning

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry