• Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Dune

    ★★½

  • Eyes on the Prize: Hallowed Ground

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • To The Girl That Looks Like Me

  • F9

  • Cruella

    ★★★★

  • H.A.G.S. (Have a Good Summer)

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Moxie

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Tom & Jerry

  • All Riders

  • The New Exhibition

  • Eer

  • WandaVision

  • Burrow

  • Long Toast

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Diddly Squat

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

    ½

  • Trapped: Cash Bail In America

  • Soul

    ★★★★★

  • Ciervo

  • Morning

  • All You Can Eat

  • Des

    ★★★

  • This Is Paris

    ★★★★★

  • Mainstream

    ★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★★

  • The New Mutants

  • Chemical Hearts

    ★★

  • My Brother Jordan

    ★★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Black Is King

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Snowbirds

  • Six to Six

  • Artemis Fowl

  • Scoob!

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Just a Guy

  • Nod. Wink. Horse.

  • Softcore

  • Mulan

  • Onward

    ★★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • Emma.

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

    ½

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Oeil pour oeil

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • The Little Mermaid Live!

  • Klaus

  • Rebooted

  • I'll End Up in Jail

  • Moving

  • The Irishman

    ★★★½