Pond has logged 56 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hustle & Flow

Hustle & Flow

2005
×
★★½
Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Preacher's Wife

The Preacher's Wife

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Circumstance

Circumstance

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Transparent

Transparent

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Female Closet

The Female Closet

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Maine

Maine

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ana Maria in Novela Land

Ana Maria in Novela Land

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Finding North

Finding North

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Firefly

The Firefly

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gayby

Gayby

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nina

Nina

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Walking on Water

Walking on Water

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Strangeness

The Strangeness

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Baby Steps

Baby Steps

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
My Effortless Brilliance

My Effortless Brilliance

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fire Song

Fire Song

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hooters!

Hooters!

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Plan B

Plan B

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Skinny

The Skinny

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sky Is Pink

The Sky Is Pink

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Even Cowgirls Get the Blues

Even Cowgirls Get the Blues

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Transfinite

Transfinite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Peacock

Lady Peacock

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Raven's Touch

Raven's Touch

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eat With Me

Eat With Me

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malila: The Farewell Flower

Malila: The Farewell Flower

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eating Out

Eating Out

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
POP-U-larity!

POP-U-larity!

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
So Long Suburbia

So Long Suburbia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chutney Popcorn

Chutney Popcorn

1999
×
★★★
Edit this entry  
05
C.O.G.

C.O.G.

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
White Frog

White Frog

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The City that Sold America

The City that Sold America

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mommy Is Coming

Mommy Is Coming

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
There's Something in the Water

There's Something in the Water

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Despite the Falling Snow

Despite the Falling Snow

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry