Pond has logged 490 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Whole Truth

The Whole Truth

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Twinsters

Twinsters

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Nasty Baby

Nasty Baby

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Whispering Corridors

Whispering Corridors

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nossa Chape

Nossa Chape

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love and Distrust

Love and Distrust

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Pennies

Pennies

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
Grasshopper

Grasshopper

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
Blue Poles

Blue Poles

×
Read the review Edit this entry  
02
The Summer House

The Summer House

2010
×
Read the review Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knowing

Knowing

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Prince of Broadway

Prince of Broadway

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hairbrained

Hairbrained

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Habit

Habit

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I'll Take You There

I'll Take You There

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shickles

The Shickles

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Full Circle

Full Circle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zatch Bell! Attack of Mechavulcan

Zatch Bell! Attack of Mechavulcan

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Disappearance of Eleanor Rigby: Them

The Disappearance of Eleanor Rigby: Them

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Live by Night

Live by Night

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Entrance

Entrance

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Miss You Already

Miss You Already

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
101 Ways (The Things a Girl Will Do to Keep Her Volvo)

101 Ways (The Things a Girl Will Do to Keep Her Volvo)

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Inheritance

The Inheritance

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cooties

Cooties

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Funny Bunny

Funny Bunny

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Naked Singularity

Naked Singularity

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Name Is Fame

My Name Is Fame

2006
×
★★★
Edit this entry