Gerardo Basurto has logged 21 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ok, It's Fine

Ok, It's Fine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Postcard Killings

The Postcard Killings

2020
×
★½
Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
El Infierno

El Infierno

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
05
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry