Gerardo Basurto has logged 151 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
I Dream in Another Language

I Dream in Another Language

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
There's a Man in the Woods

There's a Man in the Woods

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Love You, Stupid

I Love You, Stupid

2020
×
Edit this entry  
18
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Only Mine

Only Mine

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Las rancheras

Las rancheras

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Medium

The Medium

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Trip

The Trip

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Dancing Pig

The Dancing Pig

1907
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
★★
Edit this entry  
21
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hummingbird

Hummingbird

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
Jumper

Jumper

2008
×
★★½
Edit this entry  
05
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry