• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Sing 2

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Trip

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • A Cop Movie

    ★★★★

  • Cherry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ok, It's Fine

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Postcard Killings

    ★½

  • The Night Clerk

    ★★

  • The Father

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • I Love You, Stupid

  • Josefina

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • Eli

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chicuarotes

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★