• Cry Macho

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Army of the Dead

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

  • In the Earth

    ★★★½

  • Censor

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Zappa

    ★★★

  • Humongous!

    ★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Mandibles

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • The Day of Destruction

    ★★★½

  • Strasbourg 1518

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Days

    ★★½

  • All Hands on Deck

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Siberia

    ★★½

  • Undine

    ★★★★

  • The Salt of Tears

    ★★

  • Malmkrog

    ★★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★

  • Possessor

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Cold Meridian

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • The Fall

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Proxima

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½