laird has logged 33 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Never Talk to Strangers

Never Talk to Strangers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
Baba Yaga

Baba Yaga

1973
×
Read the review Edit this entry  
28
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sweet Body of Deborah

The Sweet Body of Deborah

1968
×
★★★
Edit this entry  
24
GetEven

GetEven

1993
×
Read the review Edit this entry  
23
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Shaolin Popey II: Messy Temple

Shaolin Popey II: Messy Temple

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shaolin Popey

Shaolin Popey

1994
×
Read the review Edit this entry  
21
The Escape Artist

The Escape Artist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Iron Angels

Iron Angels

1987
×
Read prior review Edit this entry  
17
Beware! The Blob

Beware! The Blob

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Drive

Drive

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Blob

The Blob

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Kirlian Witness

The Kirlian Witness

1979
×
Read the review Edit this entry  
12
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cathy's Curse

Cathy's Curse

1977
×
Edit this entry  
11
The Monster

The Monster

1994
×
Read the review Edit this entry  
11
The Secret Life of Plants

The Secret Life of Plants

1979
×
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
Read the review Edit this entry  
08
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
Edit this entry  
04
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gloria

Gloria

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Legend of the Shadowy Ninja: The Ninja Dragon

Legend of the Shadowy Ninja: The Ninja Dragon

1990
×
Read the review Edit this entry  
03
Ninja Busters

Ninja Busters

1984
×
Read the review Edit this entry  
03
Ninja: The Final Duel

Ninja: The Final Duel

1986
×
Read the review Edit this entry  
02
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Cigars

Little Cigars

1973
×
Read the review Edit this entry