Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
Edit this entry  
22
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Edit this entry  
14
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Platform

The Platform

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Plus One

Plus One

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
Edit this entry  
17
The Perfect Score

The Perfect Score

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Down to You

Down to You

2000
×
Read the review Edit this entry  
17
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
Remember Me

Remember Me

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
Because I Said So

Because I Said So

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
Read the review Edit this entry  
17
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
Read the review Edit this entry  
17
A Lot Like Love

A Lot Like Love

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
Serendipity

Serendipity

2001
×
Read the review Edit this entry  
17
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
She's the Man

She's the Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
17
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
Read the review Edit this entry  
31
The Master

The Master

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
Edit this entry