• Don't Look Up

  • The Guilty

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

  • Memoria

  • In the Heights

  • F9

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Tenet

    ½

  • Lapsis

  • Landfall

    ★★★★½

  • Mayor

    ★★★★★

  • The Invisible Man

  • Emma.

  • Palm Springs

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • The Mole Agent

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Time

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • The Irishman

  • Bad Education

  • Dolemite Is My Name

  • The Platform

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Collective

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Ready or Not

  • Midsommar

  • About Love

    ★★★★

  • 63 Up

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Plus One

  • Why Can't I Be Me? Around You

  • Booksmart

  • Leaving Neverland

  • The Souvenir

  • Midnight Traveler

  • The Last Black Man in San Francisco

  • Always in Season

  • Dive - Rituals in Water

  • Loss Won't Pay the Bills

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Amazing Grace

    ★★★★★

  • Free Men

  • Widows

  • The Favourite

  • A Simple Favor

  • The Spy Who Dumped Me

  • Sharp Objects

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Dirty Computer

  • Farmsteaders

    ★★★★

  • False Confessions

  • A Quiet Place

  • América

    ★★★★½

  • The Silence of Others

    ★★★★

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • The End of Fear

  • Dark Money

  • Madeline's Madeline

  • Hereditary