Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
MOTHER

MOTHER

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Whirlpool of Joy

Whirlpool of Joy

1992
×
★★½
Edit this entry  
26
Solanin

Solanin

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lynx Reel

Lynx Reel

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Onibi: The Fire Within

Onibi: The Fire Within

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chainsaw Scumfuck

Chainsaw Scumfuck

1988
×
★★½
Edit this entry  
23
Big Man Japan

Big Man Japan

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lost Lovers

Lost Lovers

1971
×
★★★½
Edit this entry  
21
Girls' Encounter

Girls' Encounter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fighting Elegy

Fighting Elegy

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gemini

Gemini

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sayounara

Sayounara

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tomie

Tomie

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
What Was All Our 8 Years For?

What Was All Our 8 Years For?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It Consumes Me Whole

It Consumes Me Whole

2020
×
Edit this entry  
17
Dogra Magra

Dogra Magra

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vampire

Vampire

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Picnic

Picnic

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Into the Faraway Sky

Into the Faraway Sky

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Blood of Rebirth

The Blood of Rebirth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Angel

Black Angel

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Penguin's Memory: A Tale of Happiness

Penguin's Memory: A Tale of Happiness

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bon Lin

Bon Lin

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gozu

Gozu

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bus Panic!!!

Bus Panic!!!

2001
×
★★★
Edit this entry  
09
The Boy Made in Japan

The Boy Made in Japan

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
White Funeral

White Funeral

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night's Tightrope

Night's Tightrope

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Afternoon Times

Afternoon Times

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Happy Go Lucky

Happy Go Lucky

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hold Up Down

Hold Up Down

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
Enclosed Pain

Enclosed Pain

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Arne

Arne

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
P. P. Rider

P. P. Rider

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fried Dragon Fish

Fried Dragon Fish

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Goldfish: Dreaming of the Sea

The Goldfish: Dreaming of the Sea

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
An Eye for an Eye

An Eye for an Eye

1990
×
★★★
Edit this entry  
02
La Flor

La Flor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Yuni

Yuni

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
That Day, on the Beach

That Day, on the Beach

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tokyo.Sora

Tokyo.Sora

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Longest Night In Shanghai

The Longest Night In Shanghai

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cain & Abel

Cain & Abel

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Little Cheung

Little Cheung

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry