pkazee has logged 123 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Djinn

The Djinn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spooks Run Wild

Spooks Run Wild

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Very Close Encounters of the Fourth Kind

Very Close Encounters of the Fourth Kind

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Above Suspicion

Above Suspicion

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
Empire of the Dark

Empire of the Dark

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Time of the Gypsies

Time of the Gypsies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tumbleweeds

Tumbleweeds

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Redeemer: Son of Satan!

The Redeemer: Son of Satan!

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sir Henry at Rawlinson End

Sir Henry at Rawlinson End

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Brain Dead

Brain Dead

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Horror Film

The Last Horror Film

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Colt 38 Special Squad

Colt 38 Special Squad

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Privilege

Privilege

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The House That Dripped Blood

The House That Dripped Blood

1971
×
★★★½
Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Psychedelic Sexualis

Psychedelic Sexualis

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
MOVE: Confrontation in Philadelphia

MOVE: Confrontation in Philadelphia

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Extra Girl

The Extra Girl

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry