stef has logged 46 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Your Sister's Sister

Your Sister's Sister

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Nikita

Little Nikita

1988
×
★★★
Edit this entry  
17
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Night in the Life of Jimmy Reardon

A Night in the Life of Jimmy Reardon

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mosquito Coast

The Mosquito Coast

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Love You to Death

I Love You to Death

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Thing Called Love

The Thing Called Love

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry