stef has logged 198 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dead Man Walking

Dead Man Walking

1995
×
★★★
Edit this entry  
02
Conspiracy

Conspiracy

2001
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
An Inconvenient Truth

An Inconvenient Truth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Company Men

The Company Men

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry