Larry has logged 36 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
Read the review Edit this entry  
29
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Dust Devil

Dust Devil

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Chickening

The Chickening

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★
Edit this entry  
27
ODDSAC

ODDSAC

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
27
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hardware

Hardware

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Player

The Player

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Zatoichi

Zatoichi

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Four Falls of Buffalo

Four Falls of Buffalo

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Forest

The Forest

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry