Sort by

pigeon96 has logged 38 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Elle

Elle

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Reaching for the Moon

Reaching for the Moon

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Love at First Fight

Love at First Fight

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Secret Scripture

The Secret Scripture

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Una

Una

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Trouble with You

The Trouble with You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
18
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Charlotte Gray

Charlotte Gray

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
Truth

Truth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Bloom of Yesterday

The Bloom of Yesterday

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry