Sort by

pigeon96 has logged 27 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Babel

Babel

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Little Fish

Little Fish

2005
×
★★★½
Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Veronica Guerin

Veronica Guerin

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
Heaven

Heaven

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
Edit this entry  
29
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★½
Edit this entry