Sort by

pigeon96 has logged 12 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Love Me If You Dare

Love Me If You Dare

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
12
A Girl at My Door

A Girl at My Door

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Equals

Equals

2015
×
★★★
Edit this entry