• 8-Bit Christmas

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • LFG

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Yes Day

    ★★★½

  • Tom & Jerry

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★

  • Holidate

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

  • The Turning

    ½

  • Underwater

    ★★★½

  • Black Christmas

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Christmas at the Plaza

    ★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Peter's To-Do List

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★½