Phoebe @ LFF 2021 has logged 26 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Light of the Moon

The Light of the Moon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Days of the Bagnold Summer

Days of the Bagnold Summer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
3 Women

3 Women

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Weiner

Weiner

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Demolition

Demolition

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Island

The Island

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Made in Belfast

Made in Belfast

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Transit

Transit

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry