Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fifty Dead Men Walking

Fifty Dead Men Walking

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Sanctum

Sanctum

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
11:14

11:14

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
I.T.

I.T.

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★½
Edit this entry  
23
The Possession

The Possession

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Shatner in Space

Shatner in Space

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Sabotage

Sabotage

1936
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Final Cut

The Final Cut

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
French Connection II

French Connection II

1975
×
★★½
Edit this entry  
16
The Informer

The Informer

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Twins

Twins

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stepfather 2

Stepfather 2

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
Edit this entry  
07
Comes a Bright Day

Comes a Bright Day

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Who's Harry Crumb?

Who's Harry Crumb?

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Late Phases

Late Phases

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
Read the review Edit this entry  
30
Kes

Kes

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Read the review Edit this entry  
28
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brothers by Blood

Brothers by Blood

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Howling

The Howling

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Demonic

Demonic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Automata

Automata

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bully

Bully

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Escapist

The Escapist

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry