• Ringu

    ★★★

  • Blood: The Last Vampire

    ★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★½

  • Violet Evergarden: The Day You Will Understand

    ★★★★

  • Violet Evergarden

    ★★★★

  • The Celebration

    ★★★½

  • SK8 the Infinity

    ★★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★

  • The Raid 2

    ★★★★

  • The Raid

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Grudge

    ★★½

  • Ju-on: The Grudge

    ★★★½

  • Children Who Chase Lost Voices

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • City Lights

    ★★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★½

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★