• Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★½

  • Puss in Boots

    ★★★

  • The Adventures of Tintin

    ★★★★

  • Hugo

    ★★★★

  • Johnny English Reborn

    ★★

  • The Raid

    ★★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★½

  • Transformers: Dark of the Moon

    ★★

  • La luna

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★½

  • X-Men: First Class

    ★★★

  • The Tree of Life

    ★★★½

  • Children Who Chase Lost Voices

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★★★

  • Steins;Gate

    ★★★★★

  • Nichijou: My Ordinary Life

    ★★★★★

  • Yogi Bear

  • 127 Hours

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Sherlock: The Great Game

    ★★★★

  • Sherlock: The Blind Banker

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Sherlock: A Study in Pink

    ★★★★½

  • Despicable Me

    ★★★½

  • Day & Night

    ★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★

  • The A-Team

    ★★½

  • Shrek Forever After

    ★★★

  • Angel Beats!

    ★★★★

  • TEKKEN

    ★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

    ★★½

  • Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

    ★½

  • Avatar

    ★★★½

  • Professor Layton and the Eternal Diva

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★½

  • Redline

    ★★★★½

  • Summer Wars

    ★★★★½

  • G-Force

    ★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★½

  • Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

    ★★★½

  • Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

    ★★★½

  • Transformers: Revenge of the Fallen

    ★★

  • X-Men Origins: Wolverine

    ★★½

  • Monsters vs Aliens

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★★

  • Hotel for Dogs

    ★½

  • Mary and Max

    ★★★★★

  • Ip Man

    ★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★½

  • A Matter of Loaf and Death

    ★★★½

  • Bolt

  • Madagascar: Escape 2 Africa

    ★★★

  • Quantum of Solace

    ★★★

  • The Hurt Locker

    ★★★★

  • Star Wars: The Clone Wars

    ★★½

  • The Dark Knight

    ★★★

  • Ghost in the Shell 2.0

    ★★

  • Mamma Mia!

    ★★★

  • Presto

    ★★★★½

  • WALL·E

    ★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    ★★★

  • Soul Eater

    ★★★★

  • Taken

    ★★★½

  • Rambo

    ★★★½

  • The Water Horse

    ★★★½