Peteza has logged 11 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Chinese Ghost Story

A Chinese Ghost Story

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dante's Inferno

Dante's Inferno

1911
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Divine Intervention

Divine Intervention

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghost in the Shell 2.0

Ghost in the Shell 2.0

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Que Viva Mexico!

Que Viva Mexico!

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry