Justin has logged 37 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Coming Home

Coming Home

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read prior review Edit this entry  
25
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Town Bloody Hall

Town Bloody Hall

1979
×
Read the review Edit this entry  
22
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read prior review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cavalcade

Cavalcade

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sansho the Bailiff

Sansho the Bailiff

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tremors 4: The Legend Begins

Tremors 4: The Legend Begins

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amour

Amour

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry