Justin has logged 25 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The General

The General

1926
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry