petebrown9294 has logged 37 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Firebird

Firebird

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rūrangi

Rūrangi

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Contraband

Contraband

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cowboys

Cowboys

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dramarama

Dramarama

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Twist

Twist

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Reinventing Marvin

Reinventing Marvin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
By the Grace of God

By the Grace of God

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Duplicity

Duplicity

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry