petebrown9294 has logged 264 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deadly Cuts

Deadly Cuts

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Rose Plays Julie

Rose Plays Julie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Respect

Respect

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Our Ladies

Our Ladies

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Censor

Censor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Profile

Profile

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Limbo

Limbo

2020
×
★★
Read the review Edit this entry