• The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • Ema

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Float

    ★★★★

  • 7500

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★

  • The Lion King

    ★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Madonna: World of Madame X

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • The Traitor

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Zombi Child

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Years and Years

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Mystify: Michael Hutchence

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • End of the Century

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • For Sama

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Waiting for the Carnival

    ★★★½

  • Synonyms

    ★★½

  • Fevereiros

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • One Child Nation

    ★★★½

  • The Report

    ★★

  • The Great Hack

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • American Factory

    ★★★★

  • Divine Love

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Love at Second Sight

    ★★½