• Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Canvas

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Work It

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★★½

  • Hollywood

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Mariposa

    ★★½

  • Mulan

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • One Day We'll Talk About Today

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Love for Sale 2

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½