Sort by

Peng has logged 202 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Did You Wonder Who Fired the Gun?

Did You Wonder Who Fired the Gun?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Where Is Kyra?

Where Is Kyra?

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Custody

Custody

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In Family We Trust

In Family We Trust

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Zama

Zama

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Who We Are Now

Who We Are Now

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whitney

Whitney

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry