• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Landscapers

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Attica

    ★★★★

  • Old Henry

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Year of the Everlasting Storm

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • I Promised You the Moon

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½