Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scarface

Scarface

1983
×
★★★
Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Edit this entry  
11
Split

Split

2016
×
★★
Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★
Edit this entry  
01
Spree

Spree

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
12
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Edit this entry  
12
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Edit this entry  
12
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
Only You

Only You

2018
×
★★½
Edit this entry