• No Time to Die

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Moxie

    ★½

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Twist

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Death to 2020

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • OPAL

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Normal People

    ★★★★½

  • Smiling Friends

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Dolittle

    ½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Ma

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½