Pedro has logged 155 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Out of the Cradle

Out of the Cradle

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Puberdade 1

Puberdade 1

1994
×
Edit this entry  
05
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★
Edit this entry  
04
To Whom Does the World Belong?

To Whom Does the World Belong?

1932
×
★★★½
Edit this entry  
24
First Name: Carmen

First Name: Carmen

1983
×
★★★
Edit this entry  
21
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★
Edit this entry  
13
Araby

Araby

2017
×
Edit this entry  
09
O Fim do Recreio

O Fim do Recreio

2012
×
Edit this entry  
06
Hard Labor

Hard Labor

2011
×
Edit this entry  
05
The Green Ray

The Green Ray

2001
×
Edit this entry  
01
The Match Factory Girl

The Match Factory Girl

1990
×
★★★½
Edit this entry  
31
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
28
Gravesend

Gravesend

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Puberdade 3

Puberdade 3

1996
×
★★★
Edit this entry  
23
Fake Blond

Fake Blond

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
White Echo

White Echo

2019
×
★★
Edit this entry  
16
The Man That Was Turned into Juice

The Man That Was Turned into Juice

1980
×
★★★★
Edit this entry  
12
The City of Abysses

The City of Abysses

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Silvia Prieto

Silvia Prieto

1999
×
★★★
Edit this entry  
10
July Tales

July Tales

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The World Cup in Recife

The World Cup in Recife

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Frogs

Frogs

2019
×
Edit this entry  
22
Socrates

Socrates

1971
×
★★★½
Edit this entry  
20
O menino e o ovo

O menino e o ovo

2020
×
Edit this entry  
20
Green Vinyl

Green Vinyl

2004
×
Edit this entry  
21
The Woman Who Invented Love

The Woman Who Invented Love

1980
×
★★★½
Edit this entry  
25
Eastern Cross

Eastern Cross

1991
×
★★★★
Edit this entry  
24
Comrades: Almost a Love Story

Comrades: Almost a Love Story

1996
×
★★★½
Edit this entry  
18
Willow Springs

Willow Springs

1973
×
★★★½
Edit this entry  
14
Love at Sea

Love at Sea

1964
×
★★★★
Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
Edit this entry  
20
Dickson Greeting

Dickson Greeting

1891
×
Edit this entry  
06
Au pan coupé

Au pan coupé

1968
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Memoirs of a Strangler of Blondes

Memoirs of a Strangler of Blondes

1971
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mangue-Bangue

Mangue-Bangue

1971
×
★★★
Edit this entry  
04
God's Comedy

God's Comedy

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
Godard's Passion

Godard's Passion

1982
×
★★★
Edit this entry  
01
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Die Tomorrow

Die Tomorrow

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
CALORCITO DE HOGAR

CALORCITO DE HOGAR

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
NOTHOFAGUS

NOTHOFAGUS

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Floresta Espírito

Floresta Espírito

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Yaõkwa - Imagem e Memória

Yaõkwa - Imagem e Memória

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
A Nascente Mora Aqui

A Nascente Mora Aqui

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Taste of Others

The Taste of Others

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
The Philosopher

The Philosopher

1989
×
★★★
Edit this entry