• Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • The Manor

    ★★★

  • Bingo Hell

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Unlearning to Sleep

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Relic

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★½

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½