• Squid Game

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

  • Pelé

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Outcast Rockstar

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • 7500

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Dark Phoenix

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Nothing to Hide

    ★★★

  • Venom

    ★★

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Mandy

    ★★★

  • Bright

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • It

    ★★

  • First Reformed

    ★★★

  • American Made

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★