✨𝑷𝒆𝒅𝒓𝒐✨ has logged 80 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sightless

Sightless

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Call

The Call

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Transformers

Transformers

2007
×
★★
Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★
Edit this entry  
17
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
Edit this entry  
17
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
32 Malasana Street

32 Malasana Street

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Catwoman

Catwoman

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer Lopez: Dance Again

Jennifer Lopez: Dance Again

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★
Edit this entry  
11
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★½
Edit this entry  
05
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★½
Edit this entry  
30
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Infamous

Infamous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mermaids

Mermaids

1990
×
Read the review Edit this entry  
08
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tourist

The Tourist

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry