• Encanto

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Grudge

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Whindersson Nunes: Adult

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★★

  • Cousins

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Ma

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • Rim of the World

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • See You Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Guava Island

    ★★★★★

  • Astro Kid

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Chorar de Rir

    ★★

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • I See You

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Minha Fama de Mau

    ★★★

  • Ken Jeong: You Complete Me, Ho

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Greta

    ★★★½

  • Light of My Life

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★½

  • The Yellow Night

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Divine Love

    ★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½