• Britney vs. Spears

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Secret Obsession

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Cam

    ★★★★

  • Uncle Drew

    ★★½

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • The Chase

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Jeepers Creepers 3

    ½

  • The Ritual

    ★★½

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★

  • The Bye Bye Man

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★★

  • Blair Witch

    ★★★

  • Lights Out

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • The Good Neighbor

    ★★½

  • Hush

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • The Boy

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★½

  • The Danish Girl

    ★★★★½

  • 13 Cameras

    ★½

  • San Andreas

    ★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • The Invitation

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • The Interview

    ★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★