• The Pale Door

    ★½

  • The Funeral Home

    ★★

  • After We Collided

    ½

  • High Score

    ★★★½

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

    ★★★

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

    ★★

  • Work It

    ★★★½

  • The Stunt Double

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Unhinged

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • MOTHER

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Sweat

    ★★★★½

  • The Letter Room

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Becky

    ★★★

  • The Dinner Party

  • Separation

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Becoming

    ★★★★

  • One Cut of the Dead – Mission: Remote

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Waffle

    ★★★

  • TFW No GF

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Boys from County Hell

    ★★½

  • Correspondence

    ★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • 12 Hour Shift

    ★★★½

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★★½

  • Cursed Films

    ★★★★

  • Shadowed

    ★★★★

  • It Cuts Deep

    ★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Before the Fire

    ★★½

  • M.O.M. Mothers of Monsters

    ★★★

  • The Rabbit Hunters

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Dark Red

    ★★

  • Hillary

    ★★★

  • The Hater

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Circumstantial Pleasures

    ★★★

  • Malmkrog

    ★★★

  • Brahms: The Boy II

  • South

    ★★★

  • Colette

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★

  • The Rhythm Section

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Sylvie's Love

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • The Glorias

    ★★