Paul has logged 52 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
All In: The Fight for Democracy

All In: The Fight for Democracy

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Truth About Alcohol

The Truth About Alcohol

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
A Corner in Wheat

A Corner in Wheat

1909
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Netflix vs. the World

Netflix vs. the World

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Birth Pains

Birth Pains

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
An Education

An Education

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Emotion

Emotion

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
High Score

High Score

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Saving Brinton

Saving Brinton

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Maidstone

Maidstone

1970
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In My Room

In My Room

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scary Stories

Scary Stories

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blaze

Blaze

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Was Trying to Contact Aliens

John Was Trying to Contact Aliens

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Red

The Dark Red

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Obit

Obit

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Slay the Dragon

Slay the Dragon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Real Story of Halloween

The Real Story of Halloween

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Reports on Sarah and Saleem

The Reports on Sarah and Saleem

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Contamination

Contamination

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry