Sort by

Patrick Devitt has logged 2,051 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Helen of Troy

Helen of Troy

1924
×
★★★½
Edit this entry  
31
Friedrich Schiller - Eine Dichterjugend

Friedrich Schiller - Eine Dichterjugend

1923
×
★★★½
Edit this entry  
31
Fulltime Killer

Fulltime Killer

2001
×
★★½
Edit this entry  
31
Lifeline

Lifeline

1997
×
★★★
Edit this entry  
31
Looker

Looker

1981
×
★★½
Edit this entry  
30
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Net

The Net

1995
×
Edit this entry  
30
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★½
Edit this entry  
30
Joe Rogan: Rocky Mountain High

Joe Rogan: Rocky Mountain High

2014
×
★★½
Edit this entry  
30
Bill Burr: Why Do I Do This?

Bill Burr: Why Do I Do This?

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
ORG

ORG

1979
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ponette

Ponette

1996
×
★★★
Edit this entry  
30
Bluebeard's Castle

Bluebeard's Castle

1963
×
★★★½
Edit this entry  
30
Naked City: A Killer Christmas

Naked City: A Killer Christmas

1998
×
★★★
Edit this entry  
30
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★★
Edit this entry  
30
Caravaggio

Caravaggio

1986
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Original Three Tenors Concert

The Original Three Tenors Concert

1990
×
★★★★
Edit this entry  
29
Foryannfromrose

Foryannfromrose

2014
×
★★
Edit this entry  
29
Passing Through

Passing Through

1977
×
★★★
Edit this entry  
29
O Lucky Man!

O Lucky Man!

1973
×
★★★
Edit this entry  
29
Longing

Longing

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Nietzermann

Nietzermann

2015
×
Edit this entry  
29
Prospero's Books

Prospero's Books

1991
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Life in Suitcases

A Life in Suitcases

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
Around a Small Mountain

Around a Small Mountain

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Myra Breckinridge

Myra Breckinridge

1970
×
★★★
Edit this entry  
29
Easy Money

Easy Money

1983
×
★★★½
Edit this entry  
29
Man Without a Star

Man Without a Star

1955
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
½
Edit this entry  
29
CRUSH

CRUSH

2019
×
Edit this entry  
29
DR. TOOTHY

DR. TOOTHY

2020
×
★½
Edit this entry  
29
PAINTED POSTER

PAINTED POSTER

2020
×
★½
Edit this entry  
29
Rain Clouds

Rain Clouds

2020
×
½
Edit this entry  
29
Red Green

Red Green

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Reading Society

Reading Society

2020
×
★½
Edit this entry  
29
Friendly Building

Friendly Building

2020
×
½
Edit this entry  
29
Natural Collage

Natural Collage

2020
×
½
Edit this entry  
29
Waiting Room Window

Waiting Room Window

2020
×
Edit this entry  
29
City Foliage

City Foliage

2020
×
Edit this entry  
29
Bargains

Bargains

2020
×
½
Edit this entry  
29
Working Girls

Working Girls

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Bison

Bison

2020
×
★½
Edit this entry  
29
Chinese New Years II

Chinese New Years II

2020
×
½
Edit this entry  
29
Machine for Living - Tours Aillaud

Machine for Living - Tours Aillaud

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Machine for Living - La Grande Borne

Machine for Living - La Grande Borne

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
SKY LOBBY I

SKY LOBBY I

2015
×
★½
Edit this entry  
29
Aliquid

Aliquid

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Metaphor: King Vidor Meets with Andrew Wyeth

Metaphor: King Vidor Meets with Andrew Wyeth

1980
×
★★★
Edit this entry