Jess has logged 456 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Edit this entry  
26
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★
Edit this entry  
23
A Date with Markiplier

A Date with Markiplier

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Police Story

Police Story

1985
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Mercuriales

Mercuriales

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Class of 1999

Class of 1999

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Edit this entry  
20
Ultraviolet

Ultraviolet

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Dead Leaves

Dead Leaves

2004
×
★★½
Edit this entry  
20
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Into a Dream

Into a Dream

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
18
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★
Edit this entry  
18
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★½
Edit this entry  
17
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★½
Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Hazard

Hazard

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Election

Election

2005
×
★★★
Edit this entry  
14
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Outrage

Outrage

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Singapore Sling

Singapore Sling

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Mermaid Legend

Mermaid Legend

1984
×
★★★★
Edit this entry  
10
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Vital

Vital

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry