Sort by

Paul has logged 58 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Saint

The Saint

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Carnage

Carnage

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghost

Ghost

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Current War

The Current War

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Imaginarium of Doctor Parnassus

The Imaginarium of Doctor Parnassus

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Punisher

The Punisher

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Professor and the Madman

The Professor and the Madman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Omega Man

The Omega Man

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry