Sort by

Paul has logged 431 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Hearts in Atlantis

Hearts in Atlantis

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Truth About Charlie

The Truth About Charlie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Serpico

Serpico

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Quatermass Xperiment

The Quatermass Xperiment

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Earrings of Madame de...

The Earrings of Madame de...

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Iguana

Blue Iguana

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Zoom

Zoom

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Detour

Detour

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Krull

Krull

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Killers

The Killers

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Iron Monkey

Iron Monkey

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hit

The Hit

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Lady of the Manor

Lady of the Manor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Color of Night

Color of Night

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
1408

1408

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Embrace of the Vampire

Embrace of the Vampire

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Cool World

Cool World

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Lovely & Amazing

Lovely & Amazing

2001
×
★★★
Edit this entry  
16
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stripes

Stripes

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Runaway Jury

Runaway Jury

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Worth

Worth

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Short Circuit

Short Circuit

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Countdown

Countdown

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Grifters

The Grifters

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry