Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It

It

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Last Exploits of the Olsen Gang

The Last Exploits of the Olsen Gang

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Olsen Gang Runs Amok

The Olsen Gang Runs Amok

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Olsen Gang's Big Score

The Olsen Gang's Big Score

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Olsen Gang in Jutland

The Olsen Gang in Jutland

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Olsen Gang in a Fix

The Olsen Gang in a Fix

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hell is an Empty Room

Hell is an Empty Room

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
YGGDRASILL

YGGDRASILL

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Olsen Gang

The Olsen Gang

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pan

Pan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
MirrorMask

MirrorMask

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
IXHA REDUX

IXHA REDUX

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
IXHA REDUX

IXHA REDUX

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings

The Lord of the Rings

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
IXHA REDUX

IXHA REDUX

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out 2

Knives Out 2

×
Read the review Edit this entry  
08
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
They Live

They Live

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Happening

The Happening

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Killing

The Killing

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Detective Sugarcakes - Freddy

Detective Sugarcakes - Freddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry